Producent: Taurus
Model: KOCIOŁ ANGUS 20
0.00zł

 

KOCIOŁ ANGUS

Angus to ekonomiczny kocioł dla użytkowników poszukujących ekologicznych a zarazem oszczędnych rozwiązań. Kocioł ten z powodzeniem zapewnia wysoki komfort użytkowania przy niskich kosztach eksploatacji. Dzięki swojej zwartej budowie, doskonale nadaje się do montażu w budynkach o ograniczonych możliwościach gabarytowych kotłowni. Dodatkowym atutem jest górne posadowienie czopucha, które umożliwia swobodne usytuowanie względem wlotu komina. Kocioł wyposażony jest w żeliwny palnik Ekoenergia, przystosowany do spalania węgla typu ekogroszek, dobrej klasy miału oraz peletu. Na wyposażeniu kotła znajduje się także palenisko awaryjne, przeznaczone do spalania grubszego sortymentu węgla, czy drewna kawałkowego.

Półkowa konstrukcja wymiennika zapewnia maksymalny odbiór ciepła i umożliwia łatwe czyszczenie jego powierzchni, dzięki czemu kocioł utrzymuje stale wysoką sprawność.

Kocioł Angus został wyposażony w sterownik ST-483 kontrolujący precyzyjnie cały proces spalania oraz podawania paliwa, a także zapewniający optymalną regulację obiegów grzewczych, między innymi dzięki standardowo wbudowanej automatyce pogodowej sterującej pracą zaworu mieszającego z siłownikiem.

Sterownik może współpracować z czterema pompami zewnętrznymi tj. pompą podstawowego układu grzewczego (stale pracującą w okresie grzewczym), pompą przewałową, pompą ładującą zasobnik ciepłej wody użytkowej oraz pompą dodatkowego układu grzewczego np. ogrzewania podłogowego. W celu rozbudowania instalacji o dodatkowy układ grzewczy mieszaczowy należy zamontować moduł rozszerzający ST-61 (opcja dodatkowa ).

Kocioł przystosowany jest do montażu w układzie zamkniętym, co umożliwiają wspawane dwie mufy 3/4” (do podłączenia zaworu schładzającego).
Palnik jest w całości wykonany z żeliwa, w związku z tym doskonale nadaje się do spalania gorszych jakościowo paliw oraz takich, które wykazują tendencję do tworzenia w procesie spalania tzw spieków. Bez wprowadzania zmian konstrukcyjnych, palnik nadaje się także do spalania biopaliw w postaci peletu czy zrębków drewna.

Ze względu na użyte do jego produkcji żeliwo (obudowa żeliwo szare, ślimak żeliwo sferoidalne), palnik posiada dużo lepsze parametry wytrzymałościowe zarówno w zakresie dużych temperatur jak i czynników chemicznych takich jak zawarta w węglu siarka przyczyniająca się do powstawania korozji stali.  

Zastosowanie żeliwa sprawia, że podajnik pracuje ciszej niż w porównaniu do ślimaków wykonanych ze stali, oraz w mniejszym stopniu przyczynia się do przenoszenia drgań na pozostałe elementy kotła.